| Upload Date | October 07 2025 02:28 AM |
| Views | 1 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | iOS 18.6.2 |
| Model | iPhone 13 |
| Model ID | iPhone14,5 |
| Motherboard | D17AP |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Apple A15 Bionic |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores |
| Identifier | ARM |
| Base Frequency | 3.23 GHz |
| Cluster 1 | 2 Cores |
| Cluster 2 | 4 Cores |
| L1 Instruction Cache | 128 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 64.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 4.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 3.58 GB |
| Single-Core Score | 2310 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2416
346.9 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2343
14.1 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2315
47.4 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2363
54.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2015
27.3 images/sec |
|
|
Clang
|
3038
15.0 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2208
176.8 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2232
69.1 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
1832
54.8 images/sec |
|
|
Background Blur
|
1960
8.11 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2724
84.8 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2914
224.1 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2423
71.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2494
24.7 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1944
1.88 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2191
69.4 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 5403 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
5017
720.5 MB/sec |
|
|
Navigation
|
7475
45.0 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
5960
122.0 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
6500
149.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
5752
78.1 images/sec |
|
|
Clang
|
8277
40.8 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2474
198.1 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
5221
161.8 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
3411
102.1 images/sec |
|
|
Background Blur
|
5005
20.7 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
6997
217.7 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
5982
459.9 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
5936
174.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
4350
43.2 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
6250
6.05 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
5738
181.7 Kpixels/sec |