| Upload Date | October 06 2025 07:48 PM |
| Views | 3 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | LENOVO 21NS005GCL |
| Motherboard | LENOVO 21NS005GCL |
| Power Plan | Equilibrado |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core Ultra 7 258V |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 189 Stepping 1 |
| Base Frequency | 2.20 GHz |
| Cluster 1 | 4 Cores |
| Cluster 2 | 4 Cores |
| Maximum Frequency | 4787 MHz |
| Package | Socket 2833 FCBGA |
| Codename | Lunar Lake |
| L1 Instruction Cache | 64.0 KB x 4 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 4 |
| L2 Cache | 2.50 MB x 1 |
| L3 Cache | 12.0 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 shani vaes avx-vnni |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 31.49 GB |
| Single-Core Score | 2683 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2219
318.6 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2269
13.7 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2902
59.4 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2596
59.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2733
37.1 images/sec |
|
|
Clang
|
2623
12.9 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3020
241.8 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2639
81.8 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2614
78.2 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3115
12.9 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3072
95.6 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2499
192.1 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2890
84.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2894
28.7 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2350
2.27 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3023
95.7 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 10154 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
6947
997.6 MB/sec |
|
|
Navigation
|
10277
61.9 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
13056
267.3 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
12062
278.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
12194
165.5 images/sec |
|
|
Clang
|
8689
42.8 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3662
293.3 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
14150
438.5 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
8847
264.7 images/sec |
|
|
Background Blur
|
11555
47.8 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
14766
459.5 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
9206
707.8 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
11435
335.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
9941
98.6 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
14159
13.7 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
12860
407.2 Kpixels/sec |