| Upload Date | October 06 2025 06:37 PM |
| Views | 4 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | iOS 26.1 |
| Model | iPhone 16 Pro Max |
| Model ID | iPhone17,2 |
| Motherboard | D94AP |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Apple A18 Pro |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores |
| Identifier | ARM |
| Base Frequency | 4.04 GHz |
| Cluster 1 | 2 Cores |
| Cluster 2 | 4 Cores |
| L1 Instruction Cache | 128 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 64.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 4.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm sme-i8i32 sme-f32f32 sme2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 7.44 GB |
| Single-Core Score | 3532 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3139
450.7 MB/sec |
|
|
Navigation
|
3017
18.2 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3361
68.8 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3337
77.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3337
45.3 images/sec |
|
|
Clang
|
4096
20.2 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3188
255.3 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
3053
94.6 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
5630
168.5 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3502
14.5 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3667
114.1 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
4035
310.3 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3825
112.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
4173
41.4 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2852
2.76 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3227
102.2 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 8946 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
7137
1.00 GB/sec |
|
|
Navigation
|
9967
60.1 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
9476
194.0 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
8749
201.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
10141
137.6 images/sec |
|
|
Clang
|
12011
59.2 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3773
302.1 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
9639
298.7 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
10030
300.1 images/sec |
|
|
Background Blur
|
9374
38.8 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
11145
346.8 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
8823
678.3 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
9894
290.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
9593
95.2 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
9495
9.19 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
8981
284.4 Kpixels/sec |