| Upload Date | October 06 2025 10:42 AM |
| Views | 3 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Android 15 |
| Model | vivo X200 Pro |
| Model ID | vivo V2405DA |
| Motherboard | k6991v1_64 |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | ARM ARMv8 |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Identifier | ARM implementer 65 architecture 8 variant 0 part 3461 revision 1 |
| Base Frequency | 2.40 GHz |
| Cluster 1 | 4 Cores @ 2.40 GHz |
| Cluster 2 | 3 Cores @ 3.30 GHz |
| Cluster 3 | 1 Core @ 3.63 GHz |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod sve i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 14.99 GB |
| Single-Core Score | 2637 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2092
300.4 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2264
13.6 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3127
64.0 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2826
65.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2573
34.9 images/sec |
|
|
Clang
|
3280
16.2 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2518
201.7 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2531
78.4 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
3288
98.4 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2633
10.9 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3023
94.1 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2643
203.2 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2611
76.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2158
21.4 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2035
1.97 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2830
89.6 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 8160 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
7186
1.01 GB/sec |
|
|
Navigation
|
9537
57.5 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
11965
244.9 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
8636
199.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
9369
127.2 images/sec |
|
|
Clang
|
12793
63.0 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2921
233.9 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
10962
339.7 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
6970
208.6 images/sec |
|
|
Background Blur
|
7143
29.6 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
11077
344.7 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
5860
450.5 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
9068
266.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
4532
45.0 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
9315
9.01 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
10676
338.0 Kpixels/sec |