| Upload Date | October 06 2025 08:37 AM |
| Views | 9 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Android 15 |
| Model | vivo V2453A |
| Model ID | vivo V2453A |
| Motherboard | sun |
| Governor | walt |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | ARM ARMv8 |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Identifier | ARM implementer 65 architecture 8 variant 0 part 3458 revision 1 |
| Base Frequency | 2.02 GHz |
| Cluster 1 | 2 Cores @ 2.02 GHz |
| Cluster 2 | 2 Cores @ 2.80 GHz |
| Cluster 3 | 3 Cores @ 3.01 GHz |
| Cluster 4 | 1 Core @ 3.21 GHz |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 14.86 GB |
| Single-Core Score | 2094 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1808
259.6 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1717
10.3 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2491
51.0 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2382
54.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2005
27.2 images/sec |
|
|
Clang
|
2605
12.8 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2091
167.4 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2073
64.2 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2240
67.0 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2010
8.32 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2285
71.1 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1771
136.1 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2229
65.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2068
20.5 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1585
1.53 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2276
72.1 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 6589 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
4777
686.0 MB/sec |
|
|
Navigation
|
6406
38.6 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
9783
200.3 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
9427
217.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
7317
99.3 images/sec |
|
|
Clang
|
7443
36.7 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2368
189.6 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
9075
281.2 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
5321
159.2 images/sec |
|
|
Background Blur
|
5873
24.3 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
8803
273.9 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
4874
374.8 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
7572
222.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
6178
61.3 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
7722
7.47 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
8970
284.0 Kpixels/sec |