| Upload Date | October 05 2025 12:29 PM |
| Views | 5 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 (64-bit) |
| Model | Lecoo Bellator N176 |
| Motherboard | Lecoo Bellator N176 |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 9 8945HX with Radeon Graphics |
| Topology | 1 Processor, 16 Cores, 32 Threads |
| Identifier | AuthenticAMD Family 25 Model 97 Stepping 2 |
| Base Frequency | 2.50 GHz |
| Cluster 1 | 16 Cores |
| Maximum Frequency | 5438 MHz |
| Package | Socket FL1 |
| Codename | Dragon Range |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 16 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 16 |
| L2 Cache | 1.00 MB x 16 |
| L3 Cache | 32.0 MB x 2 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 avx512-f avx512-dq shani avx512-bw avx512-vl vaes avx512-vnni |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 64.00 GB |
| Transfer Rate | 5188 MT/s |
| Type | DDR5 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 2715 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2816
404.4 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2214
13.3 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2002
41.0 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2373
54.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2719
36.9 images/sec |
|
|
Clang
|
2759
13.6 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2825
226.3 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2672
82.8 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2857
85.5 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3438
14.2 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3458
107.6 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2960
227.6 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3089
90.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3200
31.8 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2422
2.34 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2728
86.4 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 16864 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
9650
1.35 GB/sec |
|
|
Navigation
|
20591
124.1 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
14183
290.4 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
20188
465.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
22834
309.9 images/sec |
|
|
Clang
|
41140
202.6 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3535
283.1 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
35156
1.06 GB/sec |
|
|
Object Detection
|
8524
255.1 images/sec |
|
|
Background Blur
|
15323
63.4 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
20167
627.6 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
20336
1.56 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
18513
543.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
10672
105.9 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
45190
43.7 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
18126
573.9 Kpixels/sec |