| Upload Date | October 05 2025 04:18 AM |
| Views | 5 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Android 15 |
| Model | Samsung Galaxy S23 |
| Model ID | samsung SM-S911B |
| Motherboard | kalama |
| Governor | walt |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | ARM ARMv8 |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Identifier | ARM implementer 65 architecture 8 variant 1 part 3406 revision 0 |
| Base Frequency | 2.02 GHz |
| Cluster 1 | 3 Cores @ 2.02 GHz |
| Cluster 2 | 4 Cores @ 2.80 GHz |
| Cluster 3 | 1 Core @ 3.36 GHz |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 6.91 GB |
| Single-Core Score | 1994 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1793
257.5 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1766
10.6 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2527
51.7 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2278
52.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1923
26.1 images/sec |
|
|
Clang
|
2487
12.3 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1903
152.4 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1948
60.4 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2016
60.3 images/sec |
|
|
Background Blur
|
1813
7.50 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2308
71.8 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1641
126.2 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2003
58.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1922
19.1 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1587
1.54 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2032
64.3 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 5411 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3732
536.0 MB/sec |
|
|
Navigation
|
5905
35.6 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
7737
158.4 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
7134
164.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
6168
83.7 images/sec |
|
|
Clang
|
7049
34.7 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2207
176.7 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
6998
216.8 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
4414
132.1 images/sec |
|
|
Background Blur
|
4541
18.8 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
7207
224.3 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
4137
318.1 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
5674
166.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
5032
49.9 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
6417
6.21 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
6306
199.7 Kpixels/sec |