| Upload Date | October 04 2025 09:13 PM |
| Views | 5 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | iOS 26.0.1 |
| Model | iPhone 13 Pro |
| Model ID | iPhone14,2 |
| Motherboard | D63AP |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Apple A15 Bionic |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores |
| Identifier | ARM |
| Base Frequency | 3.23 GHz |
| Cluster 1 | 2 Cores |
| Cluster 2 | 4 Cores |
| L1 Instruction Cache | 128 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 64.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 4.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 5.53 GB |
| Single-Core Score | 2369 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2405
345.3 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2397
14.4 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2307
47.2 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2374
54.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2133
28.9 images/sec |
|
|
Clang
|
3026
14.9 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2174
174.1 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2234
69.2 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
1951
58.4 images/sec |
|
|
Background Blur
|
1989
8.23 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2790
86.8 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2870
220.7 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2540
74.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3066
30.4 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1933
1.87 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2325
73.6 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 5706 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
4698
674.6 MB/sec |
|
|
Navigation
|
7480
45.1 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
6025
123.3 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
6223
143.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
6365
86.4 images/sec |
|
|
Clang
|
8245
40.6 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2513
201.3 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
6526
202.2 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
4346
130.0 images/sec |
|
|
Background Blur
|
5173
21.4 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
7909
246.1 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
5999
461.3 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
5625
165.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
5544
55.0 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
6365
6.16 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
5916
187.3 Kpixels/sec |