| Upload Date | October 04 2025 08:15 PM |
| Views | 5 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Android 15 |
| Model | Samsung Galaxy S25 |
| Model ID | samsung SM-S931B |
| Motherboard | sun |
| Governor | walt |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Qualcomm ARMv8 |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Identifier | ARM implementer 81 architecture 8 variant 3 part 1 revision 4 |
| Base Frequency | 3.53 GHz |
| Cluster 1 | 6 Cores @ 3.53 GHz |
| Cluster 2 | 2 Cores @ 4.47 GHz |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 10.86 GB |
| Single-Core Score | 2740 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2765
397.1 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2695
16.2 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3329
68.2 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1430
33.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2564
34.8 images/sec |
|
|
Clang
|
3692
18.2 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2537
203.1 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2722
84.3 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2602
77.9 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2388
9.88 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2960
92.1 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3282
252.3 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3636
106.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3182
31.6 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2504
2.42 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2936
93.0 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 9540 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
7295
1.02 GB/sec |
|
|
Navigation
|
10983
66.2 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
10137
207.5 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
9569
220.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
10537
143.0 images/sec |
|
|
Clang
|
15657
77.1 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3079
246.6 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
12271
380.2 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
8055
241.0 images/sec |
|
|
Background Blur
|
8639
35.8 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
12198
379.6 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
10217
785.5 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
10754
315.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
9522
94.5 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
13053
12.6 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
10546
333.9 Kpixels/sec |