| Upload Date | October 04 2025 07:46 PM |
| Views | 2 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | iOS 26.0.1 |
| Model | iPhone 15 |
| Model ID | iPhone15,4 |
| Motherboard | D37AP |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Apple A16 Bionic |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores |
| Identifier | ARM |
| Base Frequency | 3.46 GHz |
| Cluster 1 | 2 Cores |
| Cluster 2 | 4 Cores |
| L1 Instruction Cache | 128 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 64.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 4.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 5.55 GB |
| Single-Core Score | 2634 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2648
380.3 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2740
16.5 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2705
55.4 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2529
58.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2351
31.9 images/sec |
|
|
Clang
|
3281
16.2 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2421
193.9 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2452
76.0 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2209
66.1 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2170
8.98 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3085
96.0 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3144
241.7 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2897
85.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3378
33.5 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2159
2.09 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2634
83.4 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 6422 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
5885
845.2 MB/sec |
|
|
Navigation
|
8260
49.8 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
7514
153.8 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
6829
157.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
7084
96.1 images/sec |
|
|
Clang
|
9175
45.2 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2707
216.8 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
6861
212.6 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
3999
119.7 images/sec |
|
|
Background Blur
|
5695
23.6 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
8341
259.6 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
6860
527.4 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
7144
209.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
7301
72.4 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
7026
6.80 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
7063
223.6 Kpixels/sec |