| Upload Date | October 04 2025 12:54 PM |
| Views | 2 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Android 15 |
| Model | vivo I2221 |
| Model ID | vivo I2221 |
| Motherboard | pineapple |
| Governor | walt |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | ARM ARMv8 |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Identifier | ARM implementer 65 architecture 8 variant 0 part 3458 revision 1 |
| Base Frequency | 2.02 GHz |
| Cluster 1 | 3 Cores @ 2.02 GHz |
| Cluster 2 | 4 Cores @ 2.80 GHz |
| Cluster 3 | 1 Core @ 3.01 GHz |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 11.03 GB |
| Single-Core Score | 1943 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1613
231.7 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1573
9.48 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2364
48.4 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2271
52.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1875
25.5 images/sec |
|
|
Clang
|
2320
11.4 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1944
155.7 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1930
59.8 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2093
62.6 images/sec |
|
|
Background Blur
|
1938
8.02 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2225
69.2 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1468
112.9 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2094
61.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1912
19.0 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1493
1.44 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2182
69.1 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 4909 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3185
457.4 MB/sec |
|
|
Navigation
|
4547
27.4 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
7497
153.5 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
7621
175.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
5889
79.9 images/sec |
|
|
Clang
|
5757
28.4 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2118
169.6 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
6743
208.9 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
3926
117.5 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3823
15.8 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
6893
214.5 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3275
251.8 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
5207
152.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
4653
46.2 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
5537
5.36 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
6390
202.3 Kpixels/sec |