| Upload Date | October 03 2025 08:18 PM |
| Views | 5 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Home (64-bit) |
| Model | ASUSTeK COMPUTER INC. Zenbook UM3402YAR_UM3402YA |
| Motherboard | ASUSTeK COMPUTER INC. UM3402YAR |
| Power Plan | Zrwnowaony |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 5 7530U |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores, 12 Threads |
| Identifier | AuthenticAMD Family 25 Model 80 Stepping 0 |
| Base Frequency | 2.00 GHz |
| Cluster 1 | 6 Cores |
| Maximum Frequency | 4479 MHz |
| Package | Socket FP6 |
| Codename | Cezanne |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 6 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 6 |
| L2 Cache | 512 KB x 6 |
| L3 Cache | 16.0 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 shani vaes |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 15.40 GB |
| Transfer Rate | 4254 MT/s |
| Type | DDR4 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1887 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2014
289.3 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1661
10.0 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1804
36.9 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1907
44.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1813
24.6 images/sec |
|
|
Clang
|
1929
9.50 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1956
156.6 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2044
63.3 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
1041
31.1 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2522
10.4 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2542
79.1 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1785
137.2 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2229
65.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2061
20.4 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1846
1.79 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2065
65.4 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 5898 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
5121
735.5 MB/sec |
|
|
Navigation
|
8332
50.2 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
6339
129.8 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
7530
173.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
7345
99.7 images/sec |
|
|
Clang
|
9031
44.5 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2426
194.3 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
6684
207.1 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
1950
58.4 images/sec |
|
|
Background Blur
|
6279
26.0 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
8608
267.9 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
4765
366.4 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
5849
171.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
4851
48.1 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
11877
11.5 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
7918
250.7 Kpixels/sec |