| Upload Date | October 03 2025 06:27 PM |
| Views | 5 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | iOS 18.7.1 |
| Model | iPhone 13 Pro Max |
| Model ID | iPhone14,3 |
| Motherboard | D64AP |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Apple A15 Bionic |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores |
| Identifier | ARM |
| Base Frequency | 3.23 GHz |
| Cluster 1 | 2 Cores |
| Cluster 2 | 4 Cores |
| L1 Instruction Cache | 128 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 64.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 4.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 5.51 GB |
| Single-Core Score | 2424 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2420
347.6 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2387
14.4 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2287
46.8 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2387
55.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2148
29.1 images/sec |
|
|
Clang
|
3032
14.9 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2262
181.1 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2310
71.6 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2075
62.1 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2073
8.58 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2892
90.0 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2987
229.6 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2643
77.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3110
30.9 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1988
1.92 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2457
77.8 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 5991 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
4861
698.1 MB/sec |
|
|
Navigation
|
7493
45.1 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
6170
126.3 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
6509
150.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
6634
90.0 images/sec |
|
|
Clang
|
8787
43.3 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2621
209.9 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
6866
212.8 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
4711
141.0 images/sec |
|
|
Background Blur
|
5454
22.6 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
8216
255.7 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
6319
485.9 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
6383
187.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
6021
59.7 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
6575
6.36 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
6129
194.1 Kpixels/sec |