| Upload Date | October 02 2025 05:29 PM |
| Views | 1 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Android 15 |
| Model | Samsung Galaxy S24 Ultra |
| Model ID | samsung SM-S9280 |
| Motherboard | pineapple |
| Governor | walt |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | ARM ARMv8 |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Identifier | ARM implementer 65 architecture 8 variant 0 part 3458 revision 1 |
| Base Frequency | 2.26 GHz |
| Cluster 1 | 2 Cores @ 2.27 GHz |
| Cluster 2 | 2 Cores @ 2.96 GHz |
| Cluster 3 | 3 Cores @ 3.15 GHz |
| Cluster 4 | 1 Core @ 3.40 GHz |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 10.83 GB |
| Single-Core Score | 2377 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2131
306.1 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2268
13.7 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2761
56.5 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2695
62.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2188
29.7 images/sec |
|
|
Clang
|
2897
14.3 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2202
176.3 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2257
69.9 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2556
76.5 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2288
9.47 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2630
81.8 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2315
178.0 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2434
71.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2232
22.1 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1727
1.67 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2527
80.0 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 6660 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
5850
840.2 MB/sec |
|
|
Navigation
|
8885
53.5 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
8843
181.0 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
10058
232.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
7119
96.6 images/sec |
|
|
Clang
|
7742
38.1 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2470
197.8 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
8869
274.8 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
4087
122.3 images/sec |
|
|
Background Blur
|
4675
19.3 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
9247
287.7 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
6395
491.7 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
6886
202.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
6509
64.6 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
8078
7.82 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
6929
219.4 Kpixels/sec |