| Upload Date | October 02 2025 02:41 PM |
| Views | 3 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | iOS 26.0 |
| Model | iPhone 15 |
| Model ID | iPhone15,4 |
| Motherboard | D37AP |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Apple A16 Bionic |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores |
| Identifier | ARM |
| Base Frequency | 3.46 GHz |
| Cluster 1 | 2 Cores |
| Cluster 2 | 4 Cores |
| L1 Instruction Cache | 128 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 64.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 4.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 5.55 GB |
| Single-Core Score | 2592 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2543
365.2 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2729
16.4 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2693
55.1 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2523
58.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2263
30.7 images/sec |
|
|
Clang
|
3268
16.1 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2364
189.3 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2418
74.9 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2148
64.3 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2109
8.73 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3063
95.3 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3082
237.0 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2846
83.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3319
32.9 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2170
2.10 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2609
82.6 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 6427 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
5605
805.0 MB/sec |
|
|
Navigation
|
8148
49.1 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
7565
154.9 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
6587
151.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
6941
94.2 images/sec |
|
|
Clang
|
8731
43.0 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2605
208.6 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
7006
217.1 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
4982
149.1 images/sec |
|
|
Background Blur
|
5610
23.2 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
8671
269.8 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
6788
521.9 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
7115
208.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
7214
71.6 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
6885
6.66 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
6919
219.1 Kpixels/sec |