| User | ucguy4u |
| Upload Date | October 02 2025 02:10 PM |
| Views | 19 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | iOS 26.0.1 |
| Model | iPhone 13 Pro Max |
| Model ID | iPhone14,3 |
| Motherboard | D64AP |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Apple A15 Bionic |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores |
| Identifier | ARM |
| Base Frequency | 3.23 GHz |
| Cluster 1 | 2 Cores |
| Cluster 2 | 4 Cores |
| L1 Instruction Cache | 128 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 64.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 4.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 5.51 GB |
| Single-Core Score | 2395 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2395
344.0 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2376
14.3 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2289
46.9 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2368
54.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2141
29.1 images/sec |
|
|
Clang
|
3040
15.0 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2222
177.9 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2233
69.2 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2013
60.2 images/sec |
|
|
Background Blur
|
1996
8.26 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2846
88.6 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2955
227.2 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2652
77.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3085
30.6 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1985
1.92 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2397
75.9 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 5836 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
4577
657.3 MB/sec |
|
|
Navigation
|
7291
43.9 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
6105
125.0 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
6411
147.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
6590
89.4 images/sec |
|
|
Clang
|
8535
42.0 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2561
205.1 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
6672
206.7 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
4705
140.8 images/sec |
|
|
Background Blur
|
5443
22.5 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
8093
251.8 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
6319
485.8 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
6398
187.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
5958
59.1 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
5548
5.37 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
5909
187.1 Kpixels/sec |