| Upload Date | October 02 2025 07:59 AM |
| Views | 4 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | iOS 26.0.1 |
| Model | iPad Pro 11-inch (M4) |
| Model ID | iPad16,3 |
| Motherboard | J717AP |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Apple M4 |
| Topology | 1 Processor, 9 Cores |
| Identifier | ARM |
| Base Frequency | 4.41 GHz |
| Cluster 1 | 3 Cores |
| Cluster 2 | 6 Cores |
| L1 Instruction Cache | 128 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 64.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 4.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm sme-i8i32 sme-f32f32 sme2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 7.29 GB |
| Single-Core Score | 3696 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3244
465.9 MB/sec |
|
|
Navigation
|
3355
20.2 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3594
73.6 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3423
78.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3467
47.0 images/sec |
|
|
Clang
|
4131
20.3 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3295
263.9 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
3180
98.5 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
5470
163.7 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3694
15.3 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3813
118.7 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
4429
340.5 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
4172
122.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
4504
44.7 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2925
2.83 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3456
109.4 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 13580 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
10346
1.45 GB/sec |
|
|
Navigation
|
14287
86.1 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
14915
305.3 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
13998
322.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
16763
227.5 images/sec |
|
|
Clang
|
20460
100.8 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
4347
348.1 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
16485
510.8 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
14136
423.0 images/sec |
|
|
Background Blur
|
12723
52.7 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
17576
546.9 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
12895
991.4 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
16330
479.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
13920
138.1 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
16021
15.5 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
14084
445.9 Kpixels/sec |