| Upload Date | October 01 2025 06:55 PM |
| Views | 5 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Home Single Language (64-bit) |
| Model | SAMSUNG ELECTRONICS CO., LTD. 750XHD |
| Motherboard | SAMSUNG ELECTRONICS CO., LTD. NP750XHD-KD1IN |
| Power Plan | SAMSUNG MODE |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel(R) Core(TM) Ultra 5 225U |
| Topology | 1 Processor, 12 Cores, 14 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 181 Stepping 0 |
| Base Frequency | 1.50 GHz |
| Cluster 1 | 2 Cores |
| Cluster 2 | 10 Cores |
| Maximum Frequency | 4792 MHz |
| Codename | Arrow Lake |
| L1 Instruction Cache | 64.0 KB x 14 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 14 |
| L2 Cache | 2.00 MB x 1 |
| L3 Cache | 12.0 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 shani vaes avx-vnni |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 15.47 GB |
| Single-Core Score | 970 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
960
137.8 MB/sec |
|
|
Navigation
|
806
4.85 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1054
21.6 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1151
26.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1260
17.1 images/sec |
|
|
Clang
|
1153
5.68 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1139
91.2 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1017
31.5 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
1132
33.9 images/sec |
|
|
Background Blur
|
692
2.86 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
678
21.1 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
327
25.1 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1085
31.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1119
11.1 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1205
1.17 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1039
32.9 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 5609 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3943
566.3 MB/sec |
|
|
Navigation
|
4891
29.5 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
6573
134.6 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
6603
152.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
6722
91.2 images/sec |
|
|
Clang
|
8730
43.0 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1279
102.4 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
9167
284.1 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
3966
118.7 images/sec |
|
|
Background Blur
|
6544
27.1 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
8431
262.4 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3900
299.9 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
5566
163.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
6575
65.2 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
10237
9.91 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
7691
243.5 Kpixels/sec |