| Upload Date | October 01 2025 06:52 PM |
| Views | 3 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | iOS 18.7 |
| Model | iPhone 13 |
| Model ID | iPhone14,5 |
| Motherboard | D17AP |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Apple A15 Bionic |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores |
| Identifier | ARM |
| Base Frequency | 3.23 GHz |
| Cluster 1 | 2 Cores |
| Cluster 2 | 4 Cores |
| L1 Instruction Cache | 128 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 64.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 4.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 3.58 GB |
| Single-Core Score | 2328 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2401
344.8 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2350
14.2 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2319
47.5 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2366
54.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2033
27.6 images/sec |
|
|
Clang
|
3026
14.9 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2203
176.4 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2252
69.8 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
1854
55.5 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2012
8.33 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2797
87.0 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2942
226.2 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2414
70.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2592
25.7 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1983
1.92 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2185
69.2 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 5565 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
5121
735.4 MB/sec |
|
|
Navigation
|
7279
43.9 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
5998
122.8 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
6160
142.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
5768
78.3 images/sec |
|
|
Clang
|
8351
41.1 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2478
198.4 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
6639
205.7 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
3295
98.6 images/sec |
|
|
Background Blur
|
5284
21.9 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
7744
241.0 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
6194
476.2 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
5969
175.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
5126
50.9 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
6413
6.21 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
5524
174.9 Kpixels/sec |