| Upload Date | October 01 2025 03:16 PM |
| Views | 5 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | iOS 26.0.1 |
| Model | iPhone 17 Pro Max |
| Model ID | iPhone18,2 |
| Motherboard | V54AP |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | ARM |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores |
| Identifier | ARM |
| Base Frequency | 4.16 GHz |
| Cluster 1 | 2 Cores |
| Cluster 2 | 4 Cores |
| L1 Instruction Cache | 128 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 64.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 6.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm sme-i8i32 sme-f32f32 sme2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 11.42 GB |
| Single-Core Score | 3613 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3193
458.5 MB/sec |
|
|
Navigation
|
3390
20.4 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3794
77.7 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3334
76.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3356
45.5 images/sec |
|
|
Clang
|
4330
21.3 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3257
260.8 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2979
92.3 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
5390
161.3 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3425
14.2 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3632
113.0 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
4377
336.5 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3781
110.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
4164
41.3 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2936
2.84 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3230
102.3 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 9337 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
7996
1.12 GB/sec |
|
|
Navigation
|
10766
64.9 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
10561
216.2 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
9003
207.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
10043
136.3 images/sec |
|
|
Clang
|
12104
59.6 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3895
311.9 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
9715
301.0 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
10114
302.6 images/sec |
|
|
Background Blur
|
8848
36.6 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
11186
348.1 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
10102
776.7 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
10644
312.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
10399
103.2 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
10058
9.73 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
9183
290.7 Kpixels/sec |