| Upload Date | October 01 2025 01:07 PM |
| Views | 1 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Android 15 |
| Model | OPPO CPH2729 |
| Model ID | OPPO CPH2729 |
| Motherboard | volcano |
| Governor | walt |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | ARM ARMv8 |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Identifier | ARM implementer 65 architecture 8 variant 0 part 3457 revision 1 |
| Base Frequency | 1.80 GHz |
| Cluster 1 | 4 Cores @ 1.80 GHz |
| Cluster 2 | 3 Cores @ 2.21 GHz |
| Cluster 3 | 1 Core @ 2.30 GHz |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 7.17 GB |
| Single-Core Score | 977 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
831
119.3 MB/sec |
|
|
Navigation
|
873
5.26 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1259
25.8 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1179
27.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1025
13.9 images/sec |
|
|
Clang
|
959
4.72 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1013
81.2 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1044
32.4 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
946
28.3 images/sec |
|
|
Background Blur
|
836
3.46 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1173
36.5 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
694
53.4 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1048
30.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
841
8.34 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
859
831.0 Kpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1137
36.0 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 3025 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1700
244.2 MB/sec |
|
|
Navigation
|
3268
19.7 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
4097
83.9 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
4349
100.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3678
49.9 images/sec |
|
|
Clang
|
4277
21.1 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1180
94.5 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
4866
150.8 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
1931
57.8 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2768
11.5 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
4374
136.1 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2073
159.4 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3114
91.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2428
24.1 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
4056
3.93 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
4039
127.9 Kpixels/sec |