| Upload Date | October 01 2025 12:20 PM |
| Views | 3 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Android 15 |
| Model | OnePlus OPD2415 |
| Model ID | OnePlus OPD2415 |
| Motherboard | sun |
| Governor | walt |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Qualcomm ARMv8 |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Identifier | ARM implementer 81 architecture 8 variant 3 part 1 revision 4 |
| Base Frequency | 3.53 GHz |
| Cluster 1 | 6 Cores @ 3.53 GHz |
| Cluster 2 | 2 Cores @ 4.32 GHz |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 15.07 GB |
| Single-Core Score | 3058 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2796
401.5 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2679
16.1 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3216
65.8 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3251
75.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3072
41.7 images/sec |
|
|
Clang
|
3935
19.4 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2092
167.5 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2938
91.0 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
3271
97.9 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2716
11.2 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3080
95.8 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3410
262.2 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3700
108.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3911
38.8 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2789
2.70 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2924
92.6 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 9571 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
7229
1.01 GB/sec |
|
|
Navigation
|
10786
65.0 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
11253
230.4 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
11182
257.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
11861
161.0 images/sec |
|
|
Clang
|
15032
74.0 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2455
196.6 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
12338
382.3 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
7776
232.7 images/sec |
|
|
Background Blur
|
8194
33.9 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
11998
373.4 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
10047
772.5 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
11461
336.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
9392
93.2 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
12756
12.3 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
11028
349.2 Kpixels/sec |