| Upload Date | September 30 2025 09:42 AM |
| Views | 46 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Android 15 |
| Model | OnePlus 13 |
| Model ID | OnePlus PJZ110 |
| Motherboard | sun |
| Governor | walt |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Qualcomm ARMv8 |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Identifier | ARM implementer 81 architecture 8 variant 3 part 1 revision 4 |
| Base Frequency | 3.53 GHz |
| Cluster 1 | 6 Cores @ 3.53 GHz |
| Cluster 2 | 2 Cores @ 4.32 GHz |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 14.74 GB |
| Single-Core Score | 3108 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2664
382.6 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2422
14.6 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3319
68.0 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3244
74.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3095
42.0 images/sec |
|
|
Clang
|
4016
19.8 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2653
212.4 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
3018
93.5 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
3375
101.0 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2801
11.6 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3095
96.3 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3336
256.5 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3675
107.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3808
37.8 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2823
2.73 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3040
96.3 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 9590 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
6401
919.2 MB/sec |
|
|
Navigation
|
10393
62.6 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
10974
224.7 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
11796
272.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
11757
159.6 images/sec |
|
|
Clang
|
16024
78.9 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2904
232.5 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
12431
385.2 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
8047
240.8 images/sec |
|
|
Background Blur
|
8375
34.7 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
11527
358.7 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
10197
784.0 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
10427
306.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
8429
83.6 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
13269
12.8 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
11172
353.7 Kpixels/sec |