| Upload Date | September 29 2025 06:45 PM |
| Views | 3 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Android 15 |
| Model | Xiaomi Poco X7 Pro |
| Model ID | Xiaomi 2412DPC0AG |
| Motherboard | rodin |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | ARM ARMv8 |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Identifier | ARM implementer 65 architecture 8 variant 0 part 3463 revision 1 |
| Base Frequency | 2.10 GHz |
| Cluster 1 | 4 Cores @ 2.10 GHz |
| Cluster 2 | 3 Cores @ 3.00 GHz |
| Cluster 3 | 1 Core @ 3.25 GHz |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod sve i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 7.14 GB |
| Single-Core Score | 1569 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1500
215.5 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1634
9.85 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1999
40.9 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1966
45.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1575
21.4 images/sec |
|
|
Clang
|
1926
9.49 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1537
123.0 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1586
49.1 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
1447
43.3 images/sec |
|
|
Background Blur
|
1306
5.40 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1831
57.0 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1325
101.9 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1252
36.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1256
12.5 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1231
1.19 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1635
51.8 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 5893 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
4854
697.0 MB/sec |
|
|
Navigation
|
7068
42.6 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
9673
198.0 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
8984
207.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
7624
103.5 images/sec |
|
|
Clang
|
7524
37.1 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1644
131.7 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
8527
264.2 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
3215
96.2 images/sec |
|
|
Background Blur
|
4890
20.2 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
8800
273.8 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
4722
363.1 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
5854
171.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
4067
40.4 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
7169
6.94 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
8290
262.5 Kpixels/sec |