| Upload Date | September 29 2025 04:06 PM |
| Views | 8 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | iOS 26.0 |
| Model | iPhone 17 Pro Max |
| Model ID | iPhone18,2 |
| Motherboard | V54AP |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | ARM |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores |
| Identifier | ARM |
| Base Frequency | 4.26 GHz |
| Cluster 1 | 2 Cores |
| Cluster 2 | 4 Cores |
| L1 Instruction Cache | 128 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 64.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 6.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm sme-i8i32 sme-f32f32 sme2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 11.42 GB |
| Single-Core Score | 1457 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1240
178.1 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1135
6.84 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1423
29.1 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1398
32.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1323
18.0 images/sec |
|
|
Clang
|
1670
8.22 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1379
110.5 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1292
40.0 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2300
68.8 images/sec |
|
|
Background Blur
|
1452
6.01 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1476
45.9 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1902
146.2 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1671
49.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1470
14.6 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1260
1.22 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1381
43.7 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 4491 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3670
527.1 MB/sec |
|
|
Navigation
|
5150
31.0 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
4544
93.0 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
4875
112.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
5476
74.3 images/sec |
|
|
Clang
|
6913
34.0 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1926
154.3 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
5528
171.3 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
4149
124.2 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3791
15.7 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
5128
159.6 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
4683
360.0 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
4744
139.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
4402
43.7 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
5241
5.07 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
4040
127.9 Kpixels/sec |