| Upload Date | September 28 2025 05:42 PM |
| Views | 4 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Android 15 |
| Model | Xiaomi Poco F7 |
| Model ID | Xiaomi 25053PC47G |
| Motherboard | sun |
| Governor | walt |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | ARM ARMv8 |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Identifier | ARM implementer 65 architecture 8 variant 0 part 3458 revision 1 |
| Base Frequency | 2.02 GHz |
| Cluster 1 | 2 Cores @ 2.02 GHz |
| Cluster 2 | 2 Cores @ 2.80 GHz |
| Cluster 3 | 3 Cores @ 3.01 GHz |
| Cluster 4 | 1 Core @ 3.21 GHz |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 10.97 GB |
| Single-Core Score | 1987 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1605
230.5 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1705
10.3 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2378
48.7 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2264
52.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1927
26.2 images/sec |
|
|
Clang
|
2480
12.2 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1929
154.4 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2007
62.2 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2096
62.7 images/sec |
|
|
Background Blur
|
1901
7.87 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2314
72.0 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1646
126.6 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2103
61.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1858
18.4 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1587
1.54 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2128
67.4 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 5986 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3731
535.8 MB/sec |
|
|
Navigation
|
5715
34.4 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
8806
180.3 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
8124
187.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
7593
103.0 images/sec |
|
|
Clang
|
7328
36.1 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2046
163.9 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
8703
269.7 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
4837
144.7 images/sec |
|
|
Background Blur
|
5253
21.7 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
8062
250.9 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
4286
329.5 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
6803
199.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
5459
54.2 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
7731
7.48 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
8152
258.1 Kpixels/sec |