| User | Cruxys |
| Upload Date | January 18 2025 01:54 AM |
| Views | 10 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | Gigabyte Technology Co., Ltd. Z97M-D3H |
| Motherboard | Gigabyte Technology Co., Ltd. Z97M-D3H |
| Power Plan | Bitsum Highest Performance |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i7-4771 |
| Topology | 1 Processor, 4 Cores, 8 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 60 Stepping 3 |
| Base Frequency | 3.44 GHz |
| Cluster 1 | 4 Cores |
| Maximum Frequency | 3440 MHz |
| Package | Socket 1150 LGA |
| Codename | Haswell |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 4 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 4 |
| L2 Cache | 256 KB x 4 |
| L3 Cache | 8.00 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 16.00 GB |
| Transfer Rate | 1584 MT/s |
| Type | DDR3 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1312 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1215
174.4 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1517
9.14 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1473
30.2 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1380
31.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1083
14.7 images/sec |
|
|
Clang
|
1436
7.07 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1336
107.0 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1409
43.7 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
537
16.1 images/sec |
|
|
Background Blur
|
1671
6.91 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1883
58.6 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1163
89.5 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1360
39.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1650
16.4 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1391
1.35 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1528
48.4 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 4226 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2592
372.2 MB/sec |
|
|
Navigation
|
5899
35.5 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
4552
93.2 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
5688
131.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
4176
56.7 images/sec |
|
|
Clang
|
5994
29.5 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1657
132.7 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
6126
189.8 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
1693
50.7 images/sec |
|
|
Background Blur
|
5153
21.3 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
6900
214.7 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
4303
330.9 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
4375
128.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
4026
39.9 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
6638
6.42 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
5133
162.5 Kpixels/sec |