| Upload Date | January 17 2025 10:39 PM |
| Views | 6 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Home Single Language (64-bit) |
| Model | CASPER BILGISAYAR SISTEMLERI EXCALIBUR G770 |
| Motherboard | CASPER BILGISAYAR SISTEMLERI NLAJ 001 |
| Power Plan | High performance |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i5-11400H |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores, 12 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 141 Stepping 1 |
| Base Frequency | 2.69 GHz |
| Cluster 1 | 6 Cores |
| Maximum Frequency | 4494 MHz |
| Package | Socket 1787 FCBGA |
| Codename | Tiger Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 6 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 6 |
| L2 Cache | 1.25 MB x 6 |
| L3 Cache | 12.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 8.00 GB |
| Transfer Rate | 3194 MT/s |
| Type | DDR4 SDRAM |
| Channels | 1 |
| Single-Core Score | 1954 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1780
255.7 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1636
9.86 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1883
38.5 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2020
46.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1998
27.1 images/sec |
|
|
Clang
|
2039
10.0 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1984
158.9 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2037
63.1 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
1887
56.5 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2376
9.83 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2522
78.5 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1492
114.7 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1842
54.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2134
21.2 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1934
1.87 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2108
66.8 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 5613 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2326
334.1 MB/sec |
|
|
Navigation
|
7139
43.0 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
4165
85.3 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
6359
146.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
7089
96.2 images/sec |
|
|
Clang
|
10618
52.3 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2404
192.5 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
11275
349.4 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2956
88.4 images/sec |
|
|
Background Blur
|
7473
30.9 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
6638
206.6 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
6712
516.1 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
5983
175.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3526
35.0 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
12025
11.6 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
6008
190.2 Kpixels/sec |