| User | jdklev |
| Upload Date | January 17 2025 07:31 PM |
| Views | 91 |
| Notes | homebuilt |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | Micro-Star International Co., Ltd. MS-7D75 |
| Motherboard | Micro-Star International Co., Ltd. MAG B650 TOMAHAWK WIFI (MS-7D75) |
| Power Plan | Ultimate Performance |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 7 7800X3D |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores, 16 Threads |
| Identifier | AuthenticAMD Family 25 Model 97 Stepping 2 |
| Base Frequency | 4.20 GHz |
| Cluster 1 | 8 Cores |
| Maximum Frequency | 4999 MHz |
| Package | Socket AM5 (LGA1718) |
| Codename | Raphael |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 8 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 8 |
| L2 Cache | 1.00 MB x 8 |
| L3 Cache | 96.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 32.00 GB |
| Transfer Rate | 5998 MT/s |
| Type | DDR5 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 2746 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2837
407.4 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2865
17.3 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2852
58.4 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2520
58.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2514
34.1 images/sec |
|
|
Clang
|
2670
13.2 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2485
199.0 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2502
77.5 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2560
76.6 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3211
13.3 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3274
101.9 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3053
234.7 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2935
86.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3084
30.6 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2327
2.25 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2890
91.5 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 14862 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
11610
1.63 GB/sec |
|
|
Navigation
|
19129
115.3 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
15360
314.5 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
17016
392.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
19713
267.5 images/sec |
|
|
Clang
|
21693
106.8 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3388
271.3 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
20268
628.0 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
11697
350.0 images/sec |
|
|
Background Blur
|
16386
67.8 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
20567
640.0 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
16014
1.23 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
14968
439.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
11163
110.8 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
24575
23.8 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
16544
523.8 Kpixels/sec |