| User | nojonqs |
| Upload Date | January 17 2025 05:35 PM |
| Views | 11 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | Gigabyte Technology Co., Ltd. B650 UD AX-Y1 |
| Motherboard | Gigabyte Technology Co., Ltd. B650 UD AX-Y1 |
| Power Plan | High performance |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 5 7600X3D 6-Core Processor |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores, 12 Threads |
| Identifier | AuthenticAMD Family 25 Model 97 Stepping 2 |
| Base Frequency | 4.10 GHz |
| Cluster 1 | 6 Cores |
| Maximum Frequency | 4693 MHz |
| Package | Socket AM5 (LGA1718) |
| Codename | Raphael |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 6 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 6 |
| L2 Cache | 1.00 MB x 6 |
| L3 Cache | 96.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 32.00 GB |
| Transfer Rate | 4788 MT/s |
| Type | DDR5 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 2643 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2691
386.5 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2716
16.4 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2631
53.9 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2358
54.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2507
34.0 images/sec |
|
|
Clang
|
2518
12.4 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2489
199.3 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2430
75.3 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2470
73.9 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3121
12.9 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3064
95.3 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2913
223.9 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2884
84.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2994
29.7 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2220
2.15 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2942
93.1 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 12185 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
10047
1.41 GB/sec |
|
|
Navigation
|
14844
89.4 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
12262
251.0 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
13461
310.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
15850
215.1 images/sec |
|
|
Clang
|
17528
86.3 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3351
268.4 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
16456
509.9 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
10080
301.6 images/sec |
|
|
Background Blur
|
13921
57.6 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
16341
508.5 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
14207
1.09 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
12499
366.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
8550
84.8 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
17041
16.5 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
12865
407.3 Kpixels/sec |