| User | AsaeylMamun2030 |
| Upload Date | January 16 2025 07:34 PM |
| Views | 30 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Home (64-bit) |
| Model | HUAWEI MCLG-XX |
| Motherboard | HUAWEI MCLG-XX-PCB |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i9-13900H |
| Topology | 1 Processor, 14 Cores, 20 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 186 Stepping 2 |
| Base Frequency | 2.60 GHz |
| Cluster 1 | 6 Cores |
| Cluster 2 | 8 Cores |
| Maximum Frequency | 5187 MHz |
| Package | Socket 1744 FCBGA |
| Codename | Raptor Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 10 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 10 |
| L2 Cache | 1.25 MB x 2 |
| L3 Cache | 24.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 15.73 GB |
| Transfer Rate | 4256 MT/s |
| Type | DDR4 SDRAM |
| Channels | 4 |
| Single-Core Score | 1615 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1750
251.3 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1888
11.4 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2087
42.7 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1984
45.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1492
20.2 images/sec |
|
|
Clang
|
1448
7.13 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1930
154.5 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1794
55.6 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
1313
39.3 images/sec |
|
|
Background Blur
|
1696
7.02 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1619
50.4 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1250
96.1 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1292
37.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1528
15.2 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1233
1.19 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1463
46.3 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 9100 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
4532
650.9 MB/sec |
|
|
Navigation
|
12555
75.6 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
9356
191.5 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
9702
223.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
9840
133.6 images/sec |
|
|
Clang
|
15015
74.0 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2235
179.0 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
14647
453.9 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
7249
216.9 images/sec |
|
|
Background Blur
|
10527
43.6 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
12207
379.9 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
9206
707.8 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
9141
268.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
8787
87.2 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
15357
14.9 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
12268
388.4 Kpixels/sec |