| User | NYScorpio75 |
| Upload Date | January 16 2025 07:23 PM |
| Views | 29 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | HP HP EliteDesk 800 G3 DM 35W |
| Motherboard | HP 829A |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i5-7500T |
| Topology | 1 Processor, 4 Cores |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 158 Stepping 9 |
| Base Frequency | 2.69 GHz |
| Cluster 1 | 4 Cores |
| Maximum Frequency | 3292 MHz |
| Package | Socket 1151 LGA |
| Codename | Kaby Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 2 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 2 |
| L2 Cache | 256 KB x 2 |
| L3 Cache | 6.00 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 16.00 GB |
| Transfer Rate | 2394 MT/s |
| Type | DDR4 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1147 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1090
156.5 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1353
8.15 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1315
26.9 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1274
29.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
960
13.0 images/sec |
|
|
Clang
|
1259
6.20 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1134
90.8 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1051
32.6 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
526
15.7 images/sec |
|
|
Background Blur
|
1627
6.73 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1530
47.6 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1030
79.2 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1212
35.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1481
14.7 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
996
964.2 Kpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1371
43.4 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 3296 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2099
301.4 MB/sec |
|
|
Navigation
|
4188
25.2 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3907
80.0 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
4477
103.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3235
43.9 images/sec |
|
|
Clang
|
4281
21.1 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1414
113.2 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
3703
114.8 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
1562
46.8 images/sec |
|
|
Background Blur
|
5321
22.0 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
4899
152.4 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3091
237.7 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3563
104.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3865
38.4 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
3641
3.52 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
4258
134.8 Kpixels/sec |