| User | AsaeylMamun2030 |
| Upload Date | January 16 2025 07:03 PM |
| Views | 50 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Home (64-bit) |
| Model | HUAWEI MCLG-XX |
| Motherboard | HUAWEI MCLG-XX-PCB |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i9-13900H |
| Topology | 1 Processor, 14 Cores, 20 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 186 Stepping 2 |
| Base Frequency | 2.60 GHz |
| Cluster 1 | 6 Cores |
| Cluster 2 | 8 Cores |
| Maximum Frequency | 5187 MHz |
| Package | Socket 1744 FCBGA |
| Codename | Raptor Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 10 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 10 |
| L2 Cache | 1.25 MB x 2 |
| L3 Cache | 24.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 15.73 GB |
| Transfer Rate | 4256 MT/s |
| Type | DDR4 SDRAM |
| Channels | 4 |
| Single-Core Score | 1466 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1815
260.7 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1889
11.4 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1304
26.7 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1312
30.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1259
17.1 images/sec |
|
|
Clang
|
1228
6.05 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1266
101.4 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1274
39.5 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
1313
39.3 images/sec |
|
|
Background Blur
|
1760
7.28 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1573
49.0 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1292
99.4 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1291
37.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2281
22.6 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1898
1.84 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1456
46.1 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 8821 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
4410
633.3 MB/sec |
|
|
Navigation
|
12090
72.8 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
9251
189.4 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
10043
231.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
10010
135.9 images/sec |
|
|
Clang
|
16292
80.2 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2246
179.9 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
14287
442.7 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
6752
202.1 images/sec |
|
|
Background Blur
|
10539
43.6 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
12902
401.5 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
8706
669.3 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
8975
263.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
9759
96.8 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
10517
10.2 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
9250
292.9 Kpixels/sec |