| User | izbram1994 |
| Upload Date | January 16 2025 03:01 PM |
| Views | 20 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Enterprise (64-bit) |
| Model | HP HP EliteBook 840 14 inch G10 Notebook PC |
| Motherboard | HP 8B41 |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i7-1355U |
| Topology | 1 Processor, 10 Cores, 12 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 186 Stepping 3 |
| Base Frequency | 2.59 GHz |
| Cluster 1 | 2 Cores |
| Cluster 2 | 8 Cores |
| Maximum Frequency | 4987 MHz |
| Package | Socket 1744 FCBGA |
| Codename | Raptor Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 6 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 6 |
| L2 Cache | 1.25 MB x 1 |
| L3 Cache | 12.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 16.00 GB |
| Transfer Rate | 5186 MT/s |
| Type | DDR5 SDRAM |
| Channels | 4 |
| Single-Core Score | 2216 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2083
299.2 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2137
12.9 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2276
46.6 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2281
52.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2298
31.2 images/sec |
|
|
Clang
|
2198
10.8 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2207
176.7 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2287
70.9 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2233
66.8 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2994
12.4 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2702
84.1 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1586
122.0 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1949
57.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2682
26.6 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1726
1.67 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2213
70.1 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 8653 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
6260
899.0 MB/sec |
|
|
Navigation
|
10707
64.5 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
9733
199.3 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
10794
248.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
9638
130.8 images/sec |
|
|
Clang
|
8075
39.8 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2674
214.1 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
12709
393.8 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
5604
167.7 images/sec |
|
|
Background Blur
|
9850
40.8 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
13405
417.1 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
9036
694.8 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
9026
264.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
9483
94.1 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
14128
13.7 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
10044
318.0 Kpixels/sec |