| Upload Date | January 16 2025 07:49 AM |
| Views | 10 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | Microsoft Corporation Surface Pro 7+ |
| Motherboard | Microsoft Corporation Surface Pro 7+ |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i7-1165G7 |
| Topology | 1 Processor, 4 Cores, 8 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 140 Stepping 1 |
| Base Frequency | 2.80 GHz |
| Cluster 1 | 4 Cores |
| Maximum Frequency | 4700 MHz |
| Package | Socket 1449 FCBGA |
| Codename | Tiger Lake-U |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 4 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 4 |
| L2 Cache | 1.25 MB x 4 |
| L3 Cache | 12.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 15.85 GB |
| Transfer Rate | 4266 MT/s |
| Type | DDR4 SDRAM |
| Channels | 4 |
| Single-Core Score | 1735 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1654
237.5 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1704
10.3 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1866
38.2 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1789
41.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1780
24.2 images/sec |
|
|
Clang
|
1779
8.76 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1609
128.8 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1418
43.9 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
1855
55.5 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2147
8.89 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2015
62.7 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1388
106.7 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1717
50.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2029
20.1 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1375
1.33 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1956
61.9 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 4824 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
4888
702.0 MB/sec |
|
|
Navigation
|
7144
43.0 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
6210
127.1 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
7053
162.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
6456
87.6 images/sec |
|
|
Clang
|
5803
28.6 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1678
134.4 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
5624
174.3 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
3947
118.1 images/sec |
|
|
Background Blur
|
5439
22.5 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
6573
204.5 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3908
300.5 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
5050
148.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
5009
49.7 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
3071
2.97 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3085
97.7 Kpixels/sec |