| User | samini_a |
| Upload Date | January 15 2025 03:27 PM |
| Views | 7 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | Inet_AB System Product Name |
| Motherboard | ASUSTeK COMPUTER INC. ROG STRIX Z690-E GAMING WIFI |
| Power Plan | High performance |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i9-12900KS |
| Topology | 1 Processor, 16 Cores, 24 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 151 Stepping 2 |
| Base Frequency | 3.40 GHz |
| Cluster 1 | 8 Cores |
| Cluster 2 | 8 Cores |
| Maximum Frequency | 5500 MHz |
| Package | Socket 1700 LGA |
| Codename | Alder Lake |
| L1 Instruction Cache | 64.0 KB x 12 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 12 |
| L2 Cache | 2.00 MB x 3 |
| L3 Cache | 30.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 128.00 GB |
| Transfer Rate | 5200 MT/s |
| Type | DDR5 SDRAM |
| Channels | 4 |
| Single-Core Score | 2764 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2616
375.6 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2521
15.2 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2781
56.9 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2739
63.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2702
36.7 images/sec |
|
|
Clang
|
2607
12.8 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2648
212.1 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2674
82.9 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2569
76.9 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3566
14.8 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3266
101.6 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2539
195.2 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2732
80.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3377
33.5 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2630
2.54 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2961
93.7 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 17268 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
9527
1.34 GB/sec |
|
|
Navigation
|
21263
128.1 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
20508
419.8 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
20707
477.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
23719
321.9 images/sec |
|
|
Clang
|
30413
149.8 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3523
282.1 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
29249
906.3 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
10162
304.1 images/sec |
|
|
Background Blur
|
16815
69.6 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
23861
742.5 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
18600
1.43 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
17291
507.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
15025
149.1 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
34318
33.2 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
20092
636.2 Kpixels/sec |