| User | samini_a |
| Upload Date | January 15 2025 09:22 AM |
| Views | 12 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Home (64-bit) |
| Model | ASUS System Product Name |
| Motherboard | ASUSTeK COMPUTER INC. TUF GAMING B650-PLUS WIFI |
| Power Plan | AMD Ryzen Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 9 7900 |
| Topology | 1 Processor, 12 Cores, 24 Threads |
| Identifier | AuthenticAMD Family 25 Model 97 Stepping 2 |
| Base Frequency | 3.70 GHz |
| Cluster 1 | 12 Cores |
| Maximum Frequency | 5380 MHz |
| Package | Socket AM5 (LGA1718) |
| Codename | Raphael |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 12 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 12 |
| L2 Cache | 1.00 MB x 12 |
| L3 Cache | 32.0 MB x 2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 64.00 GB |
| Transfer Rate | 4790 MT/s |
| Type | DDR5 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 2888 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2989
429.3 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2567
15.5 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2844
58.2 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2570
59.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2848
38.6 images/sec |
|
|
Clang
|
2892
14.2 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2855
228.6 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2713
84.1 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2994
89.6 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3386
14.0 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3527
109.8 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2917
224.3 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3099
90.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3196
31.7 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2544
2.46 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2797
88.6 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 17175 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
10137
1.42 GB/sec |
|
|
Navigation
|
22064
132.9 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
15147
310.1 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
20505
472.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
25021
339.6 images/sec |
|
|
Clang
|
34014
167.5 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3719
297.8 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
30723
952.0 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
10457
312.9 images/sec |
|
|
Background Blur
|
16358
67.7 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
21401
666.0 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
20456
1.57 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
18366
538.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
10845
107.6 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
39035
37.8 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
19110
605.1 Kpixels/sec |