| User | hankbh |
| Upload Date | January 15 2025 03:33 AM |
| Views | 17 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 (64-bit) |
| Model | LENOVO 21MAS0WV00 |
| Motherboard | LENOVO 21MAS0WV00 |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core Ultra 7 155U |
| Topology | 1 Processor, 12 Cores, 14 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 170 Stepping 4 |
| Base Frequency | 1.70 GHz |
| Cluster 1 | 2 Cores |
| Cluster 2 | 10 Cores |
| Maximum Frequency | 4793 MHz |
| Package | Socket 2049 FCBGA |
| Codename | Meteor Lake |
| L1 Instruction Cache | 64.0 KB x 7 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 7 |
| L2 Cache | 2.00 MB x 1 |
| L3 Cache | 12.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 32.00 GB |
| Transfer Rate | 5414 MT/s |
| Type | DDR5 SDRAM |
| Channels | 4 |
| Single-Core Score | 2333 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2206
316.9 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1855
11.2 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2337
47.8 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2337
53.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2402
32.6 images/sec |
|
|
Clang
|
2252
11.1 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2414
193.3 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2471
76.6 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2392
71.6 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2979
12.3 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2779
86.5 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1674
128.7 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2374
69.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2560
25.4 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2322
2.25 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2467
78.1 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 9205 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
6509
934.7 MB/sec |
|
|
Navigation
|
10131
61.0 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
11518
235.8 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
9558
220.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
11107
150.7 images/sec |
|
|
Clang
|
13211
65.1 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3012
241.2 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
13271
411.2 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
6270
187.6 images/sec |
|
|
Background Blur
|
9763
40.4 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
13049
406.1 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
8111
623.6 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
9156
268.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
9423
93.5 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
13831
13.4 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
10433
330.3 Kpixels/sec |