| User | hankbh |
| Upload Date | January 15 2025 02:55 AM |
| Views | 17 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 (64-bit) |
| Model | LENOVO 21MAS0WV00 |
| Motherboard | LENOVO 21MAS0WV00 |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core Ultra 7 155U |
| Topology | 1 Processor, 12 Cores, 14 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 170 Stepping 4 |
| Base Frequency | 1.70 GHz |
| Cluster 1 | 2 Cores |
| Cluster 2 | 10 Cores |
| Maximum Frequency | 4797 MHz |
| Package | Socket 2049 FCBGA |
| Codename | Meteor Lake |
| L1 Instruction Cache | 64.0 KB x 7 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 7 |
| L2 Cache | 2.00 MB x 1 |
| L3 Cache | 12.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 32.00 GB |
| Type | DDR5 SDRAM |
| Channels | 4 |
| Single-Core Score | 839 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
832
119.5 MB/sec |
|
|
Navigation
|
718
4.33 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1630
33.4 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1139
26.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1444
19.6 images/sec |
|
|
Clang
|
699
3.44 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
864
69.2 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
655
20.3 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
657
19.7 images/sec |
|
|
Background Blur
|
1102
4.56 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
825
25.7 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
489
37.6 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
703
20.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
801
7.94 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
622
601.7 Kpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
690
21.9 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 7468 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
5997
861.2 MB/sec |
|
|
Navigation
|
7267
43.8 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
10543
215.8 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
8668
199.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
9131
123.9 images/sec |
|
|
Clang
|
10626
52.3 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
897
71.8 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
13410
415.5 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
5910
176.8 images/sec |
|
|
Background Blur
|
8405
34.8 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
12546
390.4 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
5195
399.4 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
8988
263.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
8327
82.6 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
11712
11.3 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
10915
345.6 Kpixels/sec |