| User | lukaswaskier |
| Upload Date | January 15 2025 12:19 AM |
| Views | 8 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | Micro-Star International Co., Ltd. MS-7D70 |
| Motherboard | Micro-Star International Co., Ltd. MPG X670E CARBON WIFI (MS-7D70) |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 7 7800X3D |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores, 16 Threads |
| Identifier | AuthenticAMD Family 25 Model 97 Stepping 2 |
| Base Frequency | 4.20 GHz |
| Cluster 1 | 8 Cores |
| Maximum Frequency | 4698 MHz |
| Package | Socket AM5 (LGA1718) |
| Codename | Raphael |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 8 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 8 |
| L2 Cache | 1.00 MB x 8 |
| L3 Cache | 96.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 64.00 GB |
| Transfer Rate | 4796 MT/s |
| Type | DDR5 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 2033 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2153
309.2 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1764
10.6 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2017
41.3 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1864
43.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1991
27.0 images/sec |
|
|
Clang
|
2001
9.85 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1915
153.4 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1981
61.4 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
1891
56.6 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2560
10.6 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2373
73.8 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2013
154.7 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2317
68.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2359
23.4 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1887
1.83 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1965
62.2 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 11158 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
8624
1.21 GB/sec |
|
|
Navigation
|
13653
82.3 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
10803
221.2 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
12256
282.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
15603
211.8 images/sec |
|
|
Clang
|
16466
81.1 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2660
213.0 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
15517
480.8 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
9399
281.2 images/sec |
|
|
Background Blur
|
12082
50.0 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
15464
481.2 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
11353
872.9 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
11951
350.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
8060
80.0 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
20350
19.7 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
11392
360.7 Kpixels/sec |