| Upload Date | January 14 2025 03:20 PM |
| Views | 15 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Home Single Language (64-bit) |
| Model | HP OMEN by HP Gaming Laptop 16-wd0xxx |
| Motherboard | HP 8BA9 |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i5-13420H |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores, 12 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 186 Stepping 2 |
| Base Frequency | 2.10 GHz |
| Cluster 1 | 4 Cores |
| Cluster 2 | 4 Cores |
| Maximum Frequency | 4588 MHz |
| Package | Socket 1744 FCBGA |
| Codename | Raptor Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 6 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 6 |
| L2 Cache | 1.25 MB x 1 |
| L3 Cache | 12.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 16.00 GB |
| Transfer Rate | 5188 MT/s |
| Type | DDR5 SDRAM |
| Channels | 4 |
| Single-Core Score | 2393 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2187
314.0 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2220
13.4 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2355
48.2 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2366
54.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2358
32.0 images/sec |
|
|
Clang
|
2267
11.2 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2341
187.5 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2357
73.0 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2343
70.1 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3082
12.8 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2871
89.4 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1924
147.9 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2354
69.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2981
29.6 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2297
2.22 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2589
82.0 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 10364 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
6382
916.6 MB/sec |
|
|
Navigation
|
11466
69.1 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
12261
251.0 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
12600
290.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
12625
171.3 images/sec |
|
|
Clang
|
14417
71.0 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2989
239.4 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
15224
471.7 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
6727
201.3 images/sec |
|
|
Background Blur
|
12090
50.0 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
15337
477.3 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
9699
745.7 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
10458
306.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
10271
101.9 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
15724
15.2 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
13139
416.0 Kpixels/sec |