| Upload Date | January 13 2025 08:43 AM |
| Views | 6 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 (64-bit) |
| Model | LENOVO 83E2 |
| Motherboard | LENOVO LNVNB161216 |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core Ultra 9 185H |
| Topology | 1 Processor, 16 Cores, 22 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 170 Stepping 4 |
| Base Frequency | 2.30 GHz |
| Cluster 1 | 6 Cores |
| Cluster 2 | 10 Cores |
| Maximum Frequency | 5081 MHz |
| Package | Socket 2049 FCBGA |
| Codename | Meteor Lake |
| L1 Instruction Cache | 64.0 KB x 11 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 11 |
| L2 Cache | 2.00 MB x 2 |
| L3 Cache | 24.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 31.62 GB |
| Transfer Rate | 3192 MT/s |
| Type | DDR5 SDRAM |
| Channels | 4 |
| Single-Core Score | 2324 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2231
320.3 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2060
12.4 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2295
47.0 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2314
53.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2290
31.1 images/sec |
|
|
Clang
|
2171
10.7 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2291
183.5 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2346
72.7 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2274
68.1 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2788
11.5 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2864
89.1 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2043
157.1 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2334
68.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2542
25.2 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2292
2.22 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2495
79.0 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 12224 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
8955
1.26 GB/sec |
|
|
Navigation
|
14536
87.6 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
13354
273.4 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
15961
368.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
15798
214.4 images/sec |
|
|
Clang
|
17140
84.4 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2695
215.8 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
19156
593.6 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
8503
254.4 images/sec |
|
|
Background Blur
|
11807
48.9 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
17502
544.6 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
12332
948.2 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
11524
338.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
11056
109.7 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
19798
19.2 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
15412
488.0 Kpixels/sec |