| User | kiraa |
| Upload Date | January 13 2025 06:22 AM |
| Views | 12 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | Micro-Star International Co., Ltd. MS-7C94 |
| Motherboard | Micro-Star International Co., Ltd. MAG B550M MORTAR MAX WIFI (MS-7C94) |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 7 5700X |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores, 16 Threads |
| Identifier | AuthenticAMD Family 25 Model 33 Stepping 2 |
| Base Frequency | 3.40 GHz |
| Cluster 1 | 8 Cores |
| Maximum Frequency | 4633 MHz |
| Package | Socket AM4 (1331) |
| Codename | Vermeer |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 8 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 8 |
| L2 Cache | 512 KB x 8 |
| L3 Cache | 32.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 32.00 GB |
| Transfer Rate | 2096 MT/s |
| Type | DDR4 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 2073 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2251
323.3 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1850
11.1 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2096
42.9 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2055
47.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1932
26.2 images/sec |
|
|
Clang
|
2034
10.0 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2070
165.7 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2148
66.5 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
1112
33.3 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2892
12.0 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2836
88.3 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2224
171.0 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2438
71.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2463
24.4 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1838
1.78 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2267
71.8 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 8786 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
5605
804.9 MB/sec |
|
|
Navigation
|
10891
65.6 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
7540
154.4 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
10975
253.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
10594
143.8 images/sec |
|
|
Clang
|
14942
73.6 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2559
204.9 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
15948
494.2 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
4020
120.3 images/sec |
|
|
Background Blur
|
9319
38.6 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
11095
345.3 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
11873
912.9 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
9482
278.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
6040
59.9 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
19447
18.8 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
10321
326.8 Kpixels/sec |