| User | sadpro1602 |
| Upload Date | January 12 2025 07:18 AM |
| Views | 25 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Home (64-bit) |
| Model | HP Victus by HP Gaming Laptop 16-s1xxx |
| Motherboard | HP 8C9C |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 5 8645HS w/ Radeon 760M Graphics |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores, 12 Threads |
| Identifier | AuthenticAMD Family 25 Model 117 Stepping 2 |
| Base Frequency | 4.30 GHz |
| Cluster 1 | 6 Cores |
| Maximum Frequency | 3403 MHz |
| Package | Socket FP7 |
| Codename | Hawk Point |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 6 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 6 |
| L2 Cache | 1.00 MB x 6 |
| L3 Cache | 16.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 16.00 GB |
| Transfer Rate | 5588 MT/s |
| Type | DDR5 SDRAM |
| Channels | 4 |
| Single-Core Score | 2452 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2552
366.5 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2020
12.2 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2439
49.9 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2215
51.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2490
33.8 images/sec |
|
|
Clang
|
2502
12.3 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2501
200.3 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2399
74.3 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2523
75.5 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3070
12.7 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2967
92.3 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1969
151.4 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2719
79.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2861
28.4 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2191
2.12 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2328
73.7 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 10368 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
6377
915.8 MB/sec |
|
|
Navigation
|
11416
68.8 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
9749
199.6 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
12150
280.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
13749
186.6 images/sec |
|
|
Clang
|
16154
79.6 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3164
253.4 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
15332
475.1 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
6503
194.6 images/sec |
|
|
Background Blur
|
12994
53.8 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
14172
441.0 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
11238
864.0 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
11792
346.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
8313
82.5 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
17129
16.6 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
12257
388.1 Kpixels/sec |