| User | MacTavishAO |
| Upload Date | April 21 2023 01:02 AM |
| Views | 10 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | Gigabyte Technology Co., Ltd. B450M H |
| Motherboard | Gigabyte Technology Co., Ltd. B450M H |
| Power Plan | AMD Ryzen High Performance |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 7 5700X |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores, 16 Threads |
| Identifier | AuthenticAMD Family 25 Model 33 Stepping 2 |
| Base Frequency | 3.40 GHz |
| Cluster 1 | 8 Cores |
| Maximum Frequency | 4849 MHz |
| Package | Socket AM4 (1331) |
| Codename | Vermeer |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 8 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 8 |
| L2 Cache | 512 KB x 8 |
| L3 Cache | 32.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 32.00 GB |
| Transfer Rate | 3598 MT/s |
| Type | DDR4 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 2197 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2468
354.5 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2302
13.9 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2289
46.9 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2362
54.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2009
27.3 images/sec |
|
|
Clang
|
2179
10.7 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2107
168.7 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2231
69.1 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
1232
36.9 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2056
8.51 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2943
91.6 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2447
188.1 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2641
77.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2522
25.0 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2070
2.00 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2256
71.4 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 10876 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
7689
1.08 GB/sec |
|
|
Navigation
|
14499
87.4 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
11001
225.2 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
16004
369.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
13588
184.4 images/sec |
|
|
Clang
|
17511
86.2 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2809
225.0 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
19476
603.5 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
4845
145.0 images/sec |
|
|
Background Blur
|
7742
32.0 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
15008
467.0 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
13298
1.02 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
11394
334.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
7943
78.8 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
22783
22.0 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
12365
391.5 Kpixels/sec |