| Upload Date | January 11 2025 07:15 AM |
| Views | 5 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Pro (64-bit) |
| Model | ASRock B760M Pro RS WiFi |
| Motherboard | ASRock B760M Pro RS WiFi |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i5-14600KF |
| Topology | 1 Processor, 14 Cores, 20 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 183 Stepping 1 |
| Base Frequency | 3.49 GHz |
| Cluster 1 | 6 Cores |
| Cluster 2 | 8 Cores |
| Maximum Frequency | 5287 MHz |
| Package | Socket 1700 LGA |
| Codename | Raptor Lake |
| L1 Instruction Cache | 64.0 KB x 10 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 10 |
| L2 Cache | 4.00 MB x 2 |
| L3 Cache | 24.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 32.00 GB |
| Transfer Rate | 4788 MT/s |
| Type | DDR5 SDRAM |
| Channels | 4 |
| Single-Core Score | 2771 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2792
401.0 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2705
16.3 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2744
56.2 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2636
60.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2749
37.3 images/sec |
|
|
Clang
|
2585
12.7 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2642
211.5 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2729
84.5 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2575
77.0 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3505
14.5 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3308
102.9 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2461
189.2 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2696
79.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3167
31.4 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2644
2.56 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2962
93.8 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 15734 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
8764
1.23 GB/sec |
|
|
Navigation
|
19463
117.3 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
18256
373.7 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
19484
449.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
19205
260.6 images/sec |
|
|
Clang
|
27523
135.6 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3461
277.1 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
26341
816.2 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
9346
279.7 images/sec |
|
|
Background Blur
|
16071
66.5 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
22016
685.1 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
18456
1.42 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
16019
470.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
12293
122.0 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
30429
29.4 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
18594
588.7 Kpixels/sec |