| User | MacTavishAO |
| Upload Date | April 20 2023 09:19 PM |
| Views | 10 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | Gigabyte Technology Co., Ltd. B450M H |
| Motherboard | Gigabyte Technology Co., Ltd. B450M H |
| Power Plan | AMD Ryzen High Performance |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 7 5700X |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores, 16 Threads |
| Identifier | AuthenticAMD Family 25 Model 33 Stepping 2 |
| Base Frequency | 3.40 GHz |
| Cluster 1 | 8 Cores |
| Maximum Frequency | 4649 MHz |
| Package | Socket AM4 (1331) |
| Codename | Vermeer |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 8 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 8 |
| L2 Cache | 512 KB x 8 |
| L3 Cache | 32.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 32.00 GB |
| Transfer Rate | 3598 MT/s |
| Type | DDR4 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 2111 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2389
343.0 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2229
13.4 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2208
45.2 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2269
52.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1940
26.3 images/sec |
|
|
Clang
|
2094
10.3 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2022
161.9 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2129
66.0 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
1172
35.1 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2027
8.39 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2877
89.5 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2341
180.0 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2527
74.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2439
24.2 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1869
1.81 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2171
68.7 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 9323 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
7643
1.07 GB/sec |
|
|
Navigation
|
13464
81.1 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
10222
209.3 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
13479
310.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
10728
145.6 images/sec |
|
|
Clang
|
13535
66.7 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2689
215.3 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
14885
461.2 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
4166
124.7 images/sec |
|
|
Background Blur
|
6224
25.8 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
14206
442.1 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
10583
813.7 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
9765
286.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
7493
74.3 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
17570
17.0 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
9591
303.7 Kpixels/sec |