| User | Michal_F |
| Upload Date | January 10 2025 01:00 PM |
| Views | 9 |
| Notes | AMD ECO PBO cTDP 65W |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | ASUS System Product Name |
| Motherboard | ASUSTeK COMPUTER INC. ROG STRIX B650E-I GAMING WIFI |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 7 7700 |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores, 16 Threads |
| Identifier | AuthenticAMD Family 25 Model 97 Stepping 2 |
| Base Frequency | 3.80 GHz |
| Cluster 1 | 8 Cores |
| Maximum Frequency | 5343 MHz |
| Package | Socket AM5 (LGA1718) |
| Codename | Raphael |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 8 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 8 |
| L2 Cache | 1.00 MB x 8 |
| L3 Cache | 32.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 48.00 GB |
| Transfer Rate | 5996 MT/s |
| Type | DDR5 SDRAM |
| Channels | 4 |
| Single-Core Score | 2918 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2887
414.6 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2711
16.3 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2905
59.5 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2620
60.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2900
39.4 images/sec |
|
|
Clang
|
2856
14.1 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2899
232.1 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2716
84.2 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2906
87.0 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3540
14.7 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3486
108.5 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3017
231.9 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3199
93.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3165
31.4 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2501
2.42 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2971
94.1 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 15435 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
10332
1.45 GB/sec |
|
|
Navigation
|
19025
114.6 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
15792
323.3 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
19153
441.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
21448
291.1 images/sec |
|
|
Clang
|
23641
116.4 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3777
302.4 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
22513
697.6 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
10705
320.3 images/sec |
|
|
Background Blur
|
17059
70.6 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
23257
723.7 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
13200
1.01 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
16143
473.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
11964
118.7 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
26195
25.3 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
18591
588.6 Kpixels/sec |