| User | cloudk |
| Upload Date | January 09 2025 05:39 AM |
| Views | 19 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | Micro-Star International Co., Ltd. MS-7D67 |
| Motherboard | Micro-Star International Co., Ltd. PRO X670-P WIFI (MS-7D67) |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 5 9600X |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores, 12 Threads |
| Identifier | AuthenticAMD Family 26 Model 68 Stepping 0 |
| Base Frequency | 3.90 GHz |
| Cluster 1 | 6 Cores |
| Maximum Frequency | 5468 MHz |
| Codename | Granite Ridge |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 6 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 6 |
| L2 Cache | 1.00 MB x 6 |
| L3 Cache | 32.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 128.00 GB |
| Transfer Rate | 3592 MT/s |
| Type | DDR5 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 3275 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3179
456.5 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2611
15.7 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3269
66.9 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3112
71.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3204
43.5 images/sec |
|
|
Clang
|
3144
15.5 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3357
268.8 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
3027
93.8 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
3542
106.0 images/sec |
|
|
Background Blur
|
4407
18.2 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3804
118.4 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3555
273.3 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3710
108.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3422
34.0 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2754
2.66 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3195
101.2 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 14019 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
8567
1.20 GB/sec |
|
|
Navigation
|
14371
86.6 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
11834
242.3 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
16208
373.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
19254
261.3 images/sec |
|
|
Clang
|
22730
111.9 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
4472
358.1 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
22020
682.3 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
9481
283.7 images/sec |
|
|
Background Blur
|
18809
77.8 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
17728
551.7 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
18647
1.43 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
14484
425.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
9482
94.1 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
24395
23.6 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
15627
494.8 Kpixels/sec |