| User | tr4sh80 |
| Upload Date | January 08 2025 09:11 PM |
| Views | 12 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | ASUS System Product Name |
| Motherboard | ASUSTeK COMPUTER INC. PRIME B650M-A AX6 |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 9 7950X3D |
| Topology | 1 Processor, 16 Cores, 32 Threads |
| Identifier | AuthenticAMD Family 25 Model 97 Stepping 2 |
| Base Frequency | 4.20 GHz |
| Cluster 1 | 16 Cores |
| Maximum Frequency | 5840 MHz |
| Package | Socket AM5 (LGA1718) |
| Codename | Raphael |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 16 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 16 |
| L2 Cache | 1.00 MB x 16 |
| L3 Cache | 96.0 MB x 2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 64.00 GB |
| Transfer Rate | 6398 MT/s |
| Type | DDR5 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 3056 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3072
441.1 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2783
16.8 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3140
64.3 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2724
62.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2988
40.6 images/sec |
|
|
Clang
|
2994
14.7 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2967
237.6 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2821
87.4 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
3047
91.2 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3720
15.4 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3677
114.4 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3081
236.9 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3313
97.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3642
36.1 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2553
2.47 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3096
98.0 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 21626 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
13419
1.88 GB/sec |
|
|
Navigation
|
27131
163.5 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
22165
453.8 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
23264
536.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
32143
436.2 images/sec |
|
|
Clang
|
42614
209.9 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3808
304.9 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
38997
1.18 GB/sec |
|
|
Object Detection
|
14196
424.8 images/sec |
|
|
Background Blur
|
18016
74.6 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
31769
988.6 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
23348
1.80 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
22115
649.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
15396
152.8 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
49523
47.9 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
24977
790.8 Kpixels/sec |